Přednosti projektu

Mimořádnou předností tohoto projektu je jeho umístění v klidné okrajové části Plzně. Obyvatelé tohoto objektu rozhodně ocení opravdový klid. Ulice V.Rojíka je málo frekventovaná, hromadná doprava je odkloněna do ulice Staroveská. Byty orientované do zahrady pak disponují ojedinělým výhledem do přírody a maximálním soukromím. Bytový dům je urbanisticky včleněný do stávající struktury obce, využívá polohu ve vzrostlé zeleni, s výhledem na údolí Hrádeckého potoka. Na zahradu totiž bezprostředně navazuje biokoridor, neboli území se stavební uzávěrou, sloužící jako veřejná zeleň. Zde se pasou koně, kteří trénují na parkurovém závodišti. Vlastníci bytů orientovaných do zahrady ocení výhled na vrch a rozhlednu Chlum.

Výhodou projektu je i malý počet bytů, což zajišťuje vysokou míru soukromí, umožňuje snazší komunikaci v rámci vzniklého SVJ, poskytuje přehled o svých sousedech a tím pádem i zvýšenou bezpečnost pro všechny.

Ke každému bytu je přiřazené parkovací stání ve dvorní části objektu, opět velmi bezpečné parkování mimo veřejné komunikace. Vjezd do dvora je zabezpečený vraty na elektrický pohon.

 

Umístění

V klidné lokalitě čtvrtého plzeňského obvodu v Plzni-Újezdě probíhá výstavba menšího bytového domu. Jedná se o novostavbu v ulici V.Rojíka 80/55. Stavba je realizována na parcele pč.525, o výměře 667 m2, zastavěná plocha a nádvoří. K budově náleží pozemek, pč.526, zahrada, o výměře 427 m2, sousedící s biokoridorem.

Samotná budova má zastavěnou plochu 423 m2, tři podlaží, užitná plocha téměř 1100 m2, plocha bytů cca 903 m2. Budova je napojena přípojkami na všechny veřejné inženýrské sítě – plyn, elektřina, voda, kanalizace městská, telefon.

Pozemek je mírně svažitý směrem k severu, proto 1.NP je přístupné pouze ze zahrady, kde je též situován hlavní vstup do budovy. Dům na západní straně navazuje na sousední uliční řadovou zástavbu, na východní straně podél štítu je vjezd na pozemek.

Přístup a příjezd k budově je zajištěn po místní veřejné asfaltové komunikaci, z ulice V.Rojíka.

 
 

Budova a bytové jednotky

Po dokončení vznikne v objektu 12 bytových jednotek v typologii 1+kk3+kk, resp. 4+kk.

Vlastník bytu v tomto projektu získá jako bonus čistě bezbariérový přístup, který se týká nejen veřejných prostor, ale i vlastní bytové jednotky. Široké dveře, bezbariérový sprchový kout s odtokovým žlabem (walk in shower), byty i celý dům prostorově řešené tak, aby vyhovovaly i hendikepovaným osobám. V každém bytu jsou zavedeny datové sítě, TV, rozhlas, telefon do každé obytné místnosti.

Objekt je nadstandardně zateplený, okenní otvory opatřeny izolačními trojskly.

Vytápění zajišťuje centrální kotelna, umístěná v 1.NP domu. Dva nástěnné kotle na plyn a dva zásobníky na TUV zabezpečí bezproblémové a komfortní vytápění.

Byty v 1.NP mají podlahové vytápění, ostatní byty standardní otopná tělesa – radiátory.

Každý z bytů má vlastní měření všech spotřeb energií.

Ačkoliv je objekt pouze třípodlažní, bude zde prostorný lůžkový výtah, který uživatelé ocení nejen při stěhování. V 1.NP je umístěné rozsáhlé technické zázemí – sklepy, technická místnost (kotelna), úklidová místnost s veřejným WC.

 

Typologie bytových jednotek

Do 1.NP jsou umístěny dvě bytové jednotky a technické zázemí pro celý objekt.

První bytová jednotka je byt 3+kk s navazujícím osvětleným a větraným sklepem, který může být využitý jako pokoj pro hosta nebo pracovna. K tomuto prostoru je navíc integrovaná další koupelna. Vznikne tak velkorysý byt 4+kk. Byt má vlastní předzahrádku s dlážděnou terasou a parkovacím stáním.

Druhý byt v 1.NP je dispozičně navržen jako 2+kk s tím, že lze drobnou úpravou získat regulérní byt o typologii 3+kk. K bytu náleží víceúčelové sklepní prostory, které lze variantně využít jako např.pokoj pro hosta nebo ubytování typu AirBnB. Do sklepu, který je osvětlený a větraný oknem do ulice, lze umístit i koupelnu a provozovat tento prostor jako samostatnou jednotku. Byt má vlastní předzahrádku s dlážděnou terasou a parkovacím stáním.

2.NP a 3.NP je členěno do stejné bytové dispozice. Na každém podlaží je umístěno vždy 5 bytových jednotek o velikosti 1+kk3+kk. Byty ve východní části domu disponují okny v koupelně, což výrazně zvyšuje uživatelský komfort.

3.NP je přitom v části řešeno jako podkrovní (bytové jednotky č.9,10,11). Byty ve východní části domu mají opět přirozeně větrané koupelny, podkrovní byty jsou prosvětleny střešními okny.

Každá bytová i nebytová jednotka má vlastní venkovní parkovací stání ve dvoře na pozemku pč.526.

 

Občanská vybavenost
a veřejná infrastruktura

Mateřská školka je vzdálená necelých 800 m, základní škola je ještě o kousek blíže (jen 1.-5. ročník; 6.-9. ročník pak zajišťuje např. některá ze ZŠ v Doubravce).

Městská hromadná doprava obsluhuje toto území linkami č. 28, 52, 53, 54 a noční N6 (zastávka linky č. 28 je pouhých 100 m od objektu), trolejbusová linka č.16 má konečnou ve vzdálenosti cca 600 m.

U konečné linky č.16 je místní Penny Market, dále pak obchody v Doubravce nebo v nákupním centru Tesco, velmi dobře a rychle přístupném osobním automobilem.

Lékařské služby zajišťuje zejména poliklinika v Doubravce (2 km), případně Nemocnice u Sv. Jiří (3km).

Sportovní areál TJ Plzeň – Újezd (v blízkosti ZŠ – cca 700 m), kde je hřiště s umělým povrchem, tělocvičnou a restaurací, nabízí řadu možností sportovního vyžití. K procházkám nebo cyklistice pak láká blízký vrch Chlum s rozhlednou nebo les Pytel nad Červeným Hrádkem.